TNG - FIFA

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    Doroftei a slăbit 10 kg pentru meciul de retragere: 'Vreau pumni'

    .c i o c o l a t e
    .c i o c o l a t e
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 1030
    Data de inscriere : 07/09/2010
    Varsta : 29
    Localizare : Undeva in BlocNotes !

    Doroftei a slăbit 10 kg pentru meciul de retragere: 'Vreau pumni' Empty Doroftei a slăbit 10 kg pentru meciul de retragere: 'Vreau pumni'

    Mesaj Scris de .c i o c o l a t e Joi Sept 09, 2010 1:54 am

    Fostul campion mondial WBA la semiuşoară, Leonard Doroftei (foto), acum în vârstă de 40 de ani, şi-a păstrat intacte stilul imprevizibil şi capacitatea de a purta un dialog fără eschive. Exact ca în box! "Moşul" e jovial, e tonic, e un tată şi un soţ împlinit, e un patron de pub de care criza se loveşte ca de-un sac de antrenament.

    Salut, Dorin! Te-am văzut la meciul de fotbal de pe Dinamo... Pari într-o formă de zile mari!
    Păi, m-am apucat de antrenamente şi am slăbit 10 kilograme. Crezi că mai alergam eu pe Dinamo altfel? Nu mai mănânc produse din carne, am făcut curăţenie în alimentaţie şi am ajuns de la 86 kg la 76 kg.

    De ce?
    Vreau să-mi fac un meci de retragere sau, cine ştie, două... peste câteva luni. Poate unul în Canada şi apoi în Statele Unite. Vreau să le arăt oamenilor de acolo că respir, că trăiesc. Dar asta depinde de nivelul pregătirii la care mă voi afla. Când m-am bătut cu Gatti, m-am dus ca mielul la tăiere. Acum nu va mai fi aşa.

    Şi va fi o bătaie pe bune, nu un show?
    Clar! Va fi o luptă cavalerească, mi-e foame de pumni! Vreau pumni!

    Criză la pub? Doar la ficat!

    Dar de ce nu în România?
    Am promisiuni, dar mai mult bla-bla-uri. Dacă se va găsi un băiat deştept care să organizeze evenimentul, atunci ar fi tare bine.

    Să-nţeleg că te pregăteşti cu...
    Ai ghicit, acelaşi Titi Prosop!

    Şi-ţi mai rămâne energie pentru pubul "Doroftei"? Criza nu te-a afectat?
    Ba daaaa, criza la ficat doar.

    Eşti pus pe şotii, deci îţi merge bine.
    Foarte bine, nu bine! Vin şi mulţi străini şi prieteni, pe pereţi am toată istoria mea din 1984 până azi. E pub, dar am şi bucătărie şi se mănâncă în draci. Curg şi râuri de bere!

    Familia ce-ţi face?
    E bine toată lumea. Fetiţa intră anul ăsta la şcoală, băieţii au încercat cu baschetul, cu tenisul, depinde doar de ei. Şcoala însă merge strună.

    Doroftei s-a retras după singura înfrângere la profesionişti, el pierzând pe 25 iulie 2004, la Atlantic City, prin KO, în faţa lui Arturo Gatti

      Data/ora curentă este: Dum Apr 28, 2024 2:37 am