TNG - FIFA

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    "Îmi pare rău! Mai mult ca niciodată!" Vezi ce a scris Mititelu în SMS-ul pentru Ţicleanu!

    .c i o c o l a t e
    .c i o c o l a t e
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 1030
    Data de inscriere : 07/09/2010
    Varsta : 29
    Localizare : Undeva in BlocNotes !

    "Îmi pare rău! Mai mult ca niciodată!" Vezi ce a scris Mititelu în SMS-ul pentru Ţicleanu! Empty "Îmi pare rău! Mai mult ca niciodată!" Vezi ce a scris Mititelu în SMS-ul pentru Ţicleanu!

    Mesaj Scris de .c i o c o l a t e Mier Sept 08, 2010 10:03 pm

    Aurel Ţicleanu a făcut public unul dintre SMS-urile pe care le-a primit de la patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, după ce s-au încheiat relaţiile contractuale dintre cei doi şi cu care a rămas în contuare în relaţii de prietenie. "Îmi pare rău! Mai mult ca niciodată! Eşti un om de mare caracter!... Din păcate, în fotbal, rezultatele sunt cele care contează!... Mi-aş fi dorit mult să reuşeşti!... Ai fi meritat acest lucru pentru că eşti un om deosebit! Nu-mi pare rău că am plecat la drum cu tine, ci doar că a ieşit aşa! Povara mea numită Universitatea Craiova este imensă şi uneori mă face să iau decizii dureroase. Eşti primul antrenor în cei 6 ani de când conduc Universitatea de care mă despart cu inima strânsă!", i-a scris Adrian Mititelu lui Aurel Ţicleanu după ce l-a îndepărtat de la cârma echipei oltene.

    Fostul tehnician al Universităţii a oferit şi un motiv pentru despărţirea de gruparea din Bănie: "Părerea mea e că Adrian a avut unele dificultăţi de natură financiară, în speţă lipsa lichidităţilor. Trebuia să achite în luna august salariile jucătorilor şi chiar le-a promis înainte de meciul cu Steaua că le va da banii pentru că se baza pe nişte promisiuni că va încasa ceva bani. Nu s-au adeverit acele promisuni şi poate de aceea a fost adoptată această soluţie cu Victor Piţurcă, care putea ajuta şi pe partea economică".

    Ţicleanu a precizat că a avut ceva oferte după despăţirea de Craiova, dar care au căzut: "Am avut o ofertă de la Shanghai, din China, apoi de la Al Ahly, dar toate au căzut. Îmi doresc să devin comentator la talk-show-uri la un post TV de sport şi chiar am o ofertă în acest sens".

    "Ceva în plus"

    Aurel Ţiclean a precizat că a văzut o schimbare în bine a naţionalei în jocul cu Belarus, faţă de partida cu Albania. "Mi s-a părut ceva în plus faţă de meciul cu Albania. Şi este normal să fie aşa. Băieţii au nevoie de timp pentru a ajunge la nivelul pe care ni-l dorim. Răzvan a căutat soluţii pentru echipa naţională în meciurile amicale şi cred că a găsit un nucleu de bază, care poate să crească. E greu însă să facă acest lucru într-o atmosferă ostilă. După păerea mea, situaţia nu este aşa îngrijorătoare. Sigur, sunt două egaluri şi avem doar 2 puncte, dar echipa de pe primul loc din grupă are doar 4 puncte", a adăugat Ţicleanu.



      Data/ora curentă este: Vin Mai 10, 2024 9:36 am