Varsta : 29
    Localizare : Undeva in BlocNotes !

."Arde" bazinul la Zagreb! Serbia - Croaţia, în semifinale la CE Polo! Empty ."Arde" bazinul la Zagreb! Serbia - Croaţia, în semifinale la CE Polo!

Mesaj Scris de .c i o c o l a t e Joi Sept 09, 2010 1:52 am

Meciurile din sferturile de finală au stabilit adversarele Croaţiei şi Ungariei din semifinalele Campionatului European de la Zagreb, la care echipa României va evolua pentru locurile 7-10, cu Turcia. Italia a câştigat sfertul de finală împotriva Germaniei, scor 6-2, adversara sa din semifinale fiind Ungaria, în timp ce Serbia a dispus de campioana europeană Muntenegru, cu 6-5, şi va evolua în semifinalele de joi, cu Croaţia.

Echipa României va juca, tot joi, în primul meci pentru locurile 7-10, cu Turcia, câştigătoarea urmând a evolua, vineri, pentru clasarea finală pe locurile 7-8, în timp ce învinsa va evolua pentru locurile 9-10.

Tricolorii au încheiat grupa A preliminară pe locul patru, cu 7 puncte, ratând calificarea în sferturile de finală.

Programul meciurilor de joi: 11:00 Rusia-Macedonia, pentru locurile 11-12; 13:00 Spania-Grecia - locurile 7-10; 15:00 Turcia-România - locurile 7-10; 18:45 Serbia-Croaţia - semifinala I;
    21:40 Italia-Ungaria - semifinala a II-a.

Vineri vor avea loc meciurile de clasament pentru locurile 9-10, între învinsele din cele două partide de joi, pentru 7-10 (ora 11.00), repsectiv pentru locurile 7-8, între învingătoarele de joi (ora 13.00), plus disputa pentru locurile 5-6 (ora 15.00).

Sâmbătă, de la ora 18.45, vor juca învinsele din semifinale, pentru medalia de bronz, iar învingătoarele vor disputa finala mare a Campionatului European, de la ora 20.30.

Data/ora curentă este: Joi Mai 09, 2024 3:08 pm