TNG - FIFA

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    Verdasco, în sferturi la US Open după "cea mai frumoasă revenire din carieră"

    .c i o c o l a t e
    .c i o c o l a t e
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 1030
    Data de inscriere : 07/09/2010
    Varsta : 29
    Localizare : Undeva in BlocNotes !

    Verdasco, în sferturi la US Open după "cea mai frumoasă revenire din carieră" Empty Verdasco, în sferturi la US Open după "cea mai frumoasă revenire din carieră"

    Mesaj Scris de .c i o c o l a t e Joi Sept 09, 2010 1:49 am

    Tenismanul spaniol Fernando Verdasco, favorit numărul 8, s-a calificat, marţi, în sferturile de finală la US Open, în urma victoriei asupra compatriotului său David Ferrer (numărul 10), scor 5-7, 6-7 (8/10), 6-3, 6-3, 7-6 (7/4), reuşind să câştige deşi a pierdut primele două seturi, informează AFP.

    Verdasco a trecut peste pierderea primelor două seturi şi a înregistrat, în opinia lui, "cea mai frumoasă revenire din carieră", la capătul a patru ore şi 23 de minute de joc.

    "M-am bătut ca un leu, am încercat să nu mă gândesc la primele două seturi pierdute. Voiam atât de mult să trec de acest tur", a afirmat Verdasco, în vârstă de 26 de ani, citat de MEDIAFAX

    Verdasco a revenit de la 1-4 şi în tie-break-ul ultimului set. Ferrer, despre care australianul Daren Cahill, comentator la televiziunea americană, a spus că are "cel mai bun retur de serviciu din circuit", a comis greşeală după greşeală, permiţându-i lui Verdasco să recupereze. Acesta din urmă a punctat de şase ori consecutiv şi a reuşit să se impună

      Data/ora curentă este: Joi Mai 09, 2024 6:38 pm