TNG - FIFA

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

4 participanți

    Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan!

    .c i o c o l a t e
    .c i o c o l a t e
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 1030
    Data de inscriere : 07/09/2010
    Varsta : 29
    Localizare : Undeva in BlocNotes !

    Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan! Empty Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan!

    Mesaj Scris de .c i o c o l a t e Mier Sept 08, 2010 10:05 pm

    Victor Piţurcă a rezolvat şi problema fundaşului stânga. Universitatea l-a împrumutat pentru un sezon pe internaţionalul uruguayan Walter Alberto Lopez Gasco, de la clubul uruguayan Cerro. CV-ul fundaşului de 1,82m, care va împlini 25 de ani în octombrie este unul destul de impresionant.

    Acesta şi-a început cariera în 2003, la Racing de Montevideo, iar între 2004 şi 2008 a evoluat pentru River Plate Montevideo. Lopez şi-a trecut apoi în palmares prezenţe în campionatul Spaniei, la Xerez sau în Premier League, la West Ham United. În sezonul trecut, acesta a evoluat sub formă de împrumut la Brescia. Walter Lopez a debutat în naţionala Uruguayului în 2006 şi a strâns trei selecţii.

    Lopez a venit în România cu ajutorul lui Gică Craioveanu, prin intermediul unei firme de impresariat spaniole.

    La 800.000 de euro este cotat fundaşul uruguayan de site-ul transfermarkt.de.
    chirica
    chirica
    Super Moderator
    Super Moderator


    Mesaje : 772
    Data de inscriere : 07/09/2010
    Varsta : 33
    Localizare : Dorohoi

    Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan! Empty Re: Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan!

    Mesaj Scris de chirica Mier Sept 08, 2010 10:08 pm

    mda trb si la craiova cate cv:d
    .c i o c o l a t e
    .c i o c o l a t e
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 1030
    Data de inscriere : 07/09/2010
    Varsta : 29
    Localizare : Undeva in BlocNotes !

    Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan! Empty Re: Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan!

    Mesaj Scris de .c i o c o l a t e Mier Sept 08, 2010 10:13 pm

    Asa, putin cate putin [HiHiHi]
    Costynel
    Costynel
    Admin
    Admin


    Mesaje : 258
    Data de inscriere : 22/08/2010

    Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan! Empty Re: Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan!

    Mesaj Scris de Costynel Joi Sept 09, 2010 12:28 am

    e bun rau asta.. l-am vazut la antrenament:X
    .c i o c o l a t e
    .c i o c o l a t e
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 1030
    Data de inscriere : 07/09/2010
    Varsta : 29
    Localizare : Undeva in BlocNotes !

    Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan! Empty Re: Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan!

    Mesaj Scris de .c i o c o l a t e Joi Sept 09, 2010 1:40 am

    Ce zici ma costynele, face treaba :) ?
    .cristy
    .cristy
    PLayer TNG
    PLayer TNG


    Mesaje : 14
    Data de inscriere : 02/09/2010
    Varsta : 30
    Localizare : CrAiOvA

    Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan! Empty Re: Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan!

    Mesaj Scris de .cristy Joi Sept 09, 2010 3:04 am

    am auzit si eu ca e bun

    Continut sponsorizat


    Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan! Empty Re: Victor Piţurcă a adus la Craiova un internaţional uruguayan!

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 4:49 am